فیلم آموزش رایگان کاراته

آموزش زوکی در کاراته یا مشت قدرتمند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آموزش زوکی در کاراته چگونه است حرکت و چرا به آن زوکی میگویند؟!

آموزش زوکی در کاراته: تکنیک سوکی یا ضربه مشت، در ورزش کاراته که کلمه انگلیسی ان به (tsuki) نوشته میشود و در ژاپنی با اصلاح تسوکی نوشته و زوکی یا سوکی گفته یا شنیده میشود. عموما نام زوکی صرفا به حرکت مشت اشاره ندارد بلکه هدف این تکنیک این است تا معنی رانش یا حمله را برساند ولی در ورزش کاراته این کلمه خاص بیشتر برای اجرای انواع مشت استفاده میشود که ممکن است با بعضی کلمات ترکیب شود و نتیجه آن تکنیک های ترکیبی را در پی خواهد داشت. در ادامه با سایت علم کاراته همراه باشید.

چطور باید ضربه مشت یا تسوکی را در کاراته اجرا کرد؟

برای انجام حرکت مشت کاراته یا زوکی که به صورت حمله ای انجام میشود ابتدا باید انگشتان دست را به صورت مشت در کنار کمر به صورت گره کرده قرار میدیم و سپس دقیقا مثل ویدیو بالا که توسط سعید کاشانی راد اموزش داده شد، به صورتی که انگشتان به سمت بالا میباشد دستان را تا مرز بازشدن جلو میاوریم و سپس در نقطه پایانی مچ را میچرخانیم و مشت را به صورتی که انگشت به سمت پایین باشد اجرا میکنیم.

حال که مشت را اجرا کردیم میبایست فرم بدن خود را کمی در حالت 45 درجه روبه جلو نگه داریم و نگاه را به سمت جلو قرار دهیم. گفتنی است که انواع تسوکی یا مشت زیادی وجود دارد که ما در این قسمت از سایت علم کاراته روش پایه را به شما آموزش داده ایم. یادتان باشد که یکی از مهم ترین نکات برای آموزش زوکی در کاراته و اجرای مشت قدرتمند این است که بتوانید نیروی بیشتری را منتقل کنید و این تنها با چرخش کمر و کپل یا باسن اتفاق میوفتد و نیاز به استمرار و آموزش تخصصی دارد. در ادامه 3 نوع تکنیک مختلف سوکی یا مشت را به شما معرفی خواهیم کرد که بسیار جذاب و کاربردی هستند.

  1. گیاکوتسوکی به معنای اجرا ضربه مشت با دست مخالف
  2. ماواشی تسوکی به معنای اجرا ضربه زوکی به صورت دورانی
  3. موروتوتسوکی به معنای اجرا ضربه مشت با استفاده هر دو دست به صورت همزمان.

 

شرکت در کلاس کاراته
author-avatar

درباره سعید کاشانی راد

به عقیده من، ورزش کردن و هر کاری که انسان بخواهد موفق بشه ،هیچ وقت زمان خاص برای او تعریف نشده و انسان آفریده شده تا خودش را در زندگی به چالش بکشد. ⬇️.....اینستاگرام مارو دنبال کنید.....⬇️

یک فکر در مورد “آموزش زوکی در کاراته یا مشت قدرتمند

  1. دانیال یزدی گفت:

    یکی از جذاب ترین حرکتهایی بود که من در کاراته آموختم و مشت کاراته رو تونستم بعد از مدت دو ماه حرفه ای یاد بگیرم مرسی ازتون

  2. امیرعلی محسنی گفت:

    مرسی از شما استاد کاشانی راد خیلی روان ساده توضیح دادید. اگر بخوام توی کلاس مجازی آموزش کاراته شما شرکت کنم باید چیکار کنم، راهنمایی میکنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *