آموزش کاراته محمد مهدی فرجیمحمد مهدی فرجی، مربی با اخلاق کاراته کیست؟!

محمد مهدی فرجی که اهل کاشان است دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس مدیریت دولتی، کارمند بانک ملت،  مربی و قهرمان کاراته می باشد که ورزش کاراته را از سن 13 سالگی( خرداد سال ۶۸ ) زیر نظر استاد محمد زاده در ورزشگاه شهید فکری این ورزش را استارت زده است. هم اکنون در سال 1399، 2 مجموعه ورزشی کاراته را با نامهای آکادمی شینتو و رسولیان مدیریت و مربیگری میکند.

برادر استاد فرجی در رشته کونگ فو فعالیت داشت و به همین دلیل محمد فرجی را به هنر کاراته ترغیب کرد و از همان جا داستان زیبای محمد مهدی فرجی شروع شد. شیهان محمد مهدی فرجی در سال ۷۶ با افتتاح باشگاهی در شهرستان یا روستای است که به مربیگری مشغول شد و به طور رسمی در سال ۷۸ کارت مربیگری او صادر می شود و سال ۷۶ مدرک داوری او صادر می‌شود و از آن می‌تواند به صورت رسمی استفاده کند.

شیهان برای ارتقا خود می گوید: همیشه سعی کردم برای به روز بودن خود کلاس های استاژ و ارتقا داوری را شرکت کنند و بتوانند به عنوان داور در مسابقات سبکی کشوری و استانی حضور داشته باشند تا به نوبه خودم یک مربی با اطلاعات در زمینه قوانین داوری و ورزشی بتوانم به هنرجویان انتقال دهم ولی در کل تمرکز اصلی من برای مربیگری است و بیشتر به آن عشق می ورزم.

استاد محمد مهدی فرجی به جز ورزش کاراته به صورت میانگین هفتگی ورزش‌های: فوتبال، شنا و سوارکاری را انجام میدهد و شاگردان خود را ترغیب می‌کند تا قبل از فصول مسابقات تیم ملی ورزشهای استقامتی را با شاگردان خود در کوه به صورت بدنسازی و سنگین انجام دهد گفت نیست او مدت کوتاهی است که تمرینات یوگا را شروع کرده و همچنان دارد هفته دو جلسه آنها را انجام می دهد

محمد مهدی فرجی میگویند من نقاط قوتی که دارم این است که انگیزه و اراده بالایی دارم و می‌توانم با تفکر و پایداری بر روی هر کاری به نتیجه آن برسم و از آن لذت ببرم ولی از نقاط ضعف من می‌توان به باخت شاگردان در مسابقات اشاره کرد زیرا واقعا ناراحت می‌شوند و دوستان که شاگردان من همیشه افتخار آفرینی کنند.

 آقای فرجی همیشه تکرار می کنند که:  اگر کسی دوست دارد واقعاً وارد ورزش کاراته شود در واقع ورزش نمی کند بلکه وارد خانواده و جامعه می‌شود که پرنشاط است و می‌توانند از این ورزش در زندگی و آینده ورزشی خود استفاده کنند همیشه نصیحت می کند کسانی را که وارد ورزش می‌شوند فقط و صرفاً نگاه قهرمانی نداشته باشند زیرا این ورزش جنبه های بسیاری دارد و بهتر است به آنها هم پرداخته شود زیرا اگر صرفاً دیدگاه قهرمانی باشد ممکن است فرد در صورت شکست در تورنمنت ها و مسابقات دچار افسردگی شود و این ورزش جذاب را کنار بگذارد.

 

محمد فرجی کاراته کا

 

سوابق ورزش کاراته شیهان محمد فرجی را بدانید!

عنوان های قهرمانی و با ارزشی که من و شاگردانم کسب کرده ام که باعث شده تا در طول این سال‌ها رزومه من را تکمیل کند:

 1. نایب قهرمان پیشکسوتان جهان در سال ۹۷ در سبک شیتوکای
 2. نایب قهرمان استان در سال ۷۲ و ۷۳ اصفهان
 3. قهرمان تیمی استان بزرگسالان در سال ۹۵ 
 4. آقایان (محمد زمانی، علی عسگری، علیرضا ساعتی، ابوالفضل پور قاسمی، سعید کاشانی راد و مجتبی پیوندی) توانستند قهرمانی استان و نایب قهرمانی کشوری سبکی را در مسابقات مختلف کسب نمایند.
 5. علی اصغر درخشان توانست قهرمان استان و در سال ۹۶ اردوی تیم ملی کاراته ایران دعوت شود
 6. سه دوره مربی تیم دانشگاه آزاد شهرستان نراق
 7. دو دوره مربی تو دانشگاه کاشان و علوم پزشکی در المپیاد ورزشی
 8. ۳۰ سال سابقه فعالیت در ورزش کاراته از سال ۶۸
 9. ۱۸ سال سابقه مربیگری
 10. نماینده سبک شوتوکان wskf در شهرستان کاشان از سال ۱۳۸۰
 11. رئیس هیئت کاراته شهرستان کاشان از اسفند ۹۰ و سه دور قهرمان کاراته استان از سال ۷۲ الی 81

 

مستند استاد محمد مهدی فرجی توسط رسانه علم کاراته

در مصاحبه‌ای که سعید کاشانی راد بنیانگذار رسانه علم کاراته با آقای فرجی انجام شده است توانستیم نکات بسیار ریز بینانه و جدیدی را در این مصاحبه کشف کنیم. پس اگر دوست دارید این بیوگرافی اقای فرجی را دقیق تر بدانید و آشنا شوید، این مستند که توسط رسانه‌های تخصصی علم کاراته تهیه شده است می تواند به شما کمک بزرگی کند و کاراته را بیشتر از قبل با انگیزه بیشتر استارت بزنید و ادامه دهید در ادامه با ما همراه باشید.

 

چقدر کاراته در زندگی استاد فرجی تاثیرگذار بوده است؟

همانطور که دوستان ورزشکار می‌دانند ورزش کاراته یک ورزش اصلی ژاپنی است که دارای قواعد بسیار جذاب و هیجان انگیزی است که توسط استاد وارسته یکی از سبک های آن در ایران بنیان گذاری شده است بنای این ورزش بر اساس احترام به یکدیگر و صبوری و همکاری گروهی است و اگر می‌خواهید در این ورزش به موفقیت برسید باید به صورت جمعی و یک هدف مشخص را تعیین کنید.

اغلب کسانی که رهبر این گروه را به عهده می گیرند دارای ویژگی‌های لازم رهبری را داشته باشند تا بتوانند به سمت هدف اعضای تیم را هدایت کند و می‌شود گفت نقش بزرگین ورزش و مربی ایفا می‌کند و همچنین نقش بزرگ‌تری را عملکرد تیم در حین مسابقات و فرمت های دیگر ایفا می کند یادم باشد که با اتحاد و همبستگی در بین افراد و اعضای تی باعث می شود تا پس از یک مبارزه سخت به یکدیگر احترام بگذارند و قدردان یکدیگر باشند.

 

یک فکر در مورد “بیوگرافی استاد محمد مهدی فرجی، مربی و قهرمان کاراته کنترلی

 1. Asieh گفت:

  Behtarinnnnnnnnn

  1. تشکر ویژه از شما 🙂

 2. Mahdi گفت:

  بهترین استاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *